Na Pohoři – nové ubytování v Českém ráji

V klidném prostředí Českého ráje na okraji vesničky Pohoř, 5 km jižně od Turnova, jsme pro vás v roce 2014 otevřeli moderní penzion Na Pohoři.

Novostavba s kompozicí tradiční usedlosti uprostřed většího pozemku v blízkosti lesa a skal nabízí opravdu příjemné prostředí a pohodovou atmosféru.

Pohled na chatu Pokoj

Kontakt

Penzion Na Pohoři
Pohoří 38
Olešnice 511 01
+420 777 301 509
penzion@napohori.cz

Provozovatel: Pavel Žemlík
IČ 49475932

Čtyři velké pokoje s celkovou kapacitou 19 lůžek a 6 přistýlek mají vždy svou předsíňku, samostatnou kuchyňku a sociální zařízení. Samozřejmostí je úschovna kol a dalších sportovních náčiní.

V rámci areálu můžete sami či s dětmi protáhnout tělo na venkovních ribstolích, zahrát si na hřišti malou kopanou, pinkat si cokoliv přes volejbalovou síť, na velké šachovnici hrát šachy či dámu, na trávníku si zahrát kubb, kroket či petanque. K dispozici je i ohniště pro opékání čehokoliv.

Pro děti je přichystané velké pískoviště (3x3 metry) s bábovkami, houpačka, dřevěný hrad se skluzavkou. Potěší jistě i ovečky v zookoutku. Na pokojích jsou i dětské židle ke stolu, stupačky na WC a k dispozici je i jedna dětská postýlka).

Penzion je díky tomu ideální pro rodiny s dětmi či sportovně založené návštěvníky Českého ráje.

Penzion i celý areál je nekuřácký. Ubytování psů malých plemen je možné po dohodě.

Stravování: plně vybavené kuchyňky jsou připraveny na vaše vaření. Pokud budete chtít využít restauraci, doporučujeme vám hotel Králíček se skvělou kuchyní a velmi přijatelnými cenami. Vzdálenost od penzionu je necelé 2 km východně po asfaltové cestě.

Samoobslužná lednice: pro váš komfort je v místnosti u vestibulu připravena velká lednice s vychlazeným lahvovým pivem (zpravidla místní Rohozec, Svijany a Plzeň) a dalšími nápoji. V mrazicím boxu potom najdete nanuky. Pro milovníky kvalitní kávy je k dispozici kávovar Nespresso spolu se širokou nabídkou kapslí. Obsloužíte se sami během pobytu, spotřebu zapíšete do sešitu a nakonec uhradíte před vaším odjezdem.

Mapa s umístěním služeb v okolí penzionu (stravování, obchody, lékárna, ...).

Příjezd: přes Všeň a Olešnici, kde na jediné velké křižovatce u obecního úřadu odbočíte na sever na Pohoř (na ceduli je bohužel jen Pohor), poté vystoupáte lesem po silnici po serpentýnách až na kopec a jakmile vyjede z lesa, po pravé straně budete mít již budovu penzionu a záhy uvidíte nízkou dřevěnou bránu sloužící pro vjezd do areálu. Samotná vesnička Pohoř je ještě dalších cca 300 metrů dále.

V případě příjezdu z Turnova zabočíte vpravo kolem hotelu Králíček, u jehož parkoviště je pak bílá dopravní šipka Pohoř. Kolem víceúčelového hřiště začnete stoupat úzkou místní komunikací stále nahoru, až vyjedete na náhorní plošinu, po níž dojedete do vesničky Pohoř - tu je nutno projet a začít zase klesat, po levé straně před lesem pak již uvidíte penzion. Pozor, tato komunikace nemusí být v zimě při sněhu či náledí průjezdná.