Na Pohoři – nové ubytování v Českém ráji

V klidném prostředí Českého ráje na okraji vesničky Pohoř, 5 km jižně od Turnova, jsme pro vás v roce 2014 otevřeli moderní penzion Na Pohoři.

Novostavba s kompozicí tradiční usedlosti uprostřed většího pozemku v blízkosti lesa a skal nabízí opravdu příjemné prostředí a pohodovou atmosféru.

Pohled na chatu Pokoj

Kontakt

Penzion Na Pohoři
Pohoří 38
Olešnice 511 01
+420 777 301 509
penzion@napohori.cz

Čtyři velké pokoje s celkovou kapacitou 19 lůžek a 6 přistýlek mají vždy svou předsíňku, samostatnou kuchyňku a sociální zařízení. Samozřejmostí je úschovna kol a dalších sportovních náčiní.

V rámci areálu můžete sami či s dětmi protáhnout tělo na venkovních ribstolích, relaxovat u rybníčku, zahrát si kubb, kroket či petanque. K dispozici je i ohniště pro opékání čehokoliv.

Pro děti je přichystaný dřevěný hrad se skluzavkou a hračky. Potěší jistě i ovečky v zookoutku. Na pokoji je k dispozici dětská postýlka, dětské židle ke stolu, stupačky na WC apod.

Penzion je díky tomu ideální pro rodiny s dětmi či sportovně založené návštěvníky Českého ráje.

Penzion i celý areál je nekuřácký. Ubytování psů malých plemen je možné po dohodě.

Stravování: plně vybavené kuchyňky jsou připraveny na vaše vaření. Pokud budete chtít využít restauraci, doporučujeme vám hotel Králíček se skvělou kuchyní a velmi přijatelnými cenami. Vzdálenost od penzionu je necelé 2 km východně po asfaltové cestě.

Samoobslužná lednice: pro váš komfort je v místnosti u vestibulu připravena velká lednice s vychlazeným lahvovým pivem (zpravidla místní Rohozec, Svijany a Plzeň), kolou a dalšími nápoji. V mrazicím boxu potom najdete nanuky. Obsloužíte se sami během pobytu, spotřebu zapíšete do sešitu a nakonec uhradíte před vaším odjezdem. Pro milovníky kvalitní kávy je k dispozici kávovar Nespresso spolu s nabídkou kapslí.

Mapa s umístěním služeb v okolí penzionu (stravování, obchody, lékárna, ...).

Příjezd: přes Všeň a Olešnici, kde na jediné velké křižovatce u obecního úřadu odbočíte na sever na Pohoř (na ceduli je bohužel jen Pohor), poté vystoupáte lesem po silnici po serpentýnách až na kopec a jakmile vyjede z lesa, po pravé straně budete mít již budovu penzionu a záhy uvidíte nízkou dřevěnou bránu sloužící pro vjezd do areálu. Samotná vesnička Pohoř je ještě dalších cca 300 metrů dále.

V případě příjezdu z Turnova zabočíte vpravo kolem hotelu Králíček, u jehož parkoviště je pak bílá dopravní šipka Pohoř. Kolem víceúčelového hřiště začnete stoupat úzkou místní komunikací stále nahoru, až vyjedete na náhorní plošinu, po níž dojedete do vesničky Pohoř - tu je nutno projet a začít zase klesat, po levé straně před lesem pak již uvidíte penzion. Pozor, tato komunikace nemusí být v zimě při sněhu či náledí průjezdná.